نتایج جستجو برای عبارت :

اردوی قم و جمکران

بسم اللّٰه الرحمن الرحیم 
ای آنکه دل ز هجر تو ماتم گرفته است 
بنگر که چشم های مرا غم گرفته است 
دق می کنم بدون تو ، آیینه واقف است 
از سینه ای که آه دمادم گرفته است
دلتنگی سه شنبه شب و بغض جمکران
امشب دلم به وسعت عالم گرفته است
هرچند دست یاری از او من کشیده ام
مولا ولی دست مرا هم گرفته است
چندیست بی تو گریه امانم نمی دهد 
حتی ربیع بوی محرَّم گرفته است 
آقا ! بیا که ببینم به چشم خود 
آخر دعای این همه آدم گرفته است ...!
پ ن : 
اللّٰهم عجِّل لولیک الفرج
هو

من به اتفاق هانری کربن دو یا سه بار و البته به احترام حضرت قائم علیه السلام به مسجد جمکران رفتیم. سفر های خوبی هم بود و استفادهٔ معنوی فراوانی برای من داشت. مکان بسیار پر فیضی بود ، به خصوص اینکه هیچ کس حضور نداشت ، جای هیچگونه تظاهری نیز نبود. ولی حضور کربن در فضای جمکران همراه با تغییر حالت بسیار عمیقی بود که من در هیچ کجای دیگر در چهرهٔ او ندیده بودم. کربن در عالم دیگری فرو رفته بود و داشت خلسه ای خاص را تجربه می کرد. ما ساعت های متمادی را
{پرسش و پاسخ مهدوی - شماره 30}

قضیه چاه مسجد جمکران چیست؟

پاسخ:
عریضه نویسی به عبارتی توسل کردن و تقاضای حاجت از خدا، ریشه در روایات دارد. محدثِ قمی در منتهی الآمال مینویسد: هر کس در ضریح ائمه کاغذی را ببندد و مُهر کند و آن را در نهر یا چاه آب و یا برکه ای بیاندازد و به نیت حضرت مهدی حاجت خود را ذکر کند، آن بزرگوار عهده دار برآورده شدنِ حاجت وی میشود.
بر همین اساس چاهی در مسجد جمکران وجود دارد. اما این چاه خصوصیتی ندارد و انسان میتواند برای توسل
دعای کمیل را از تلوزیون و مسجد جمکران گوش می کردم، ناگهان این حس را پیدا کردم: در برزخ باشم و تصویر مناجات اهل دنیا را ببینم! دعای کمیل بخوانند، مناجات شعبانیه و... و من دستم کوتاه باشد و فقط حسرت این لحظات را بخورم!
[عکس 1280×776]
مشاهده مطلب در کانال
بعضی وقتا که بی خوابی به سرم میزند مثل الان، پا میشم و نماز شب می خونم.
اما الان ... .
غروبی که داره میاد، شام شهادت پدر بزرگوار امام زمان(عج) است.
محمد جان این روزا رو به حرمت عزای امامزمانت در عزای پدرشون لطفاً با گناهان و کارات ناراحتشون نکن.
حواست هست؟
پوستر مراسم جمکران رو دیدم. ساعت ۸شب امروز. حاج آقا پناهیان و حاج سعید حدادیان ...
ان شاالله عصر بعد کلاس ساعت۴میرم طرف ترمینال جنوب. اتوبوس قم و از اونجا مستقیم جمکران. بعد مراسم هم میایم محضر حض
به گزارش همشهری آنلاین بوسیله نقل از ایرنا  دقایقی پس از وقوع زلزله، ابتدایی گزارش رسمی بوسیله شرح زیر منتشر شد.  جلال: ۴  محل وقوع: استان قم - حوالی قم  کتاب و زمان تصادف بوسیله حین محلی: ۱۳۹۸/۱۲/۲۵ ۰۰:۱۱:۲۰ طول جغرافیایی: ۵۰.۷۲، عرض جغرافیایی: ۳۴.۵۷ عمق زمین نوسان: ۱۰ کیلومتر  نزدیک ترین شهرها: ۱۶ کیلومتری قم (قم)، ۱۷ کیلومتری جمکران (قم)، ۲۳ کیلومتری کهک (قم)       نزدیکترین مراکز استان: ۱۰۷ کیلومتری اراک، ۱۴۰ کیلومتری تهران یک منبع در م
بزرگانِ علما اینجا می‌‌آمدند، زیارت
میکردند، [از جمله] مرحوم فیض کاشانی - فرزند ایشان، مرحوم علم‌الهُدیٰ یک جایی می‌نویسد که من در خدمت پدرم آمدیم مسجد جمکران
را زیارت کردیم و اینجا بودیم.

محمدمحسن مشهور به ملا محمدمحسن فیض کاشانی زادهٔ کاشان(۱۰۵۸ هجری شمسی)، حکیم و عارف دوره صفوی و داماد ملاصدرای شیرازی است
عناوین اصلی کتاب : چرا دروغ می گوییم؟؛ آثار دروغ ؛ دروغ های مجاز؛ راه نجات از دروغ ؛ سخن پایانی ؛ فهرست کتاب های انتشارات مسجد مقدّس جمکران ؛ پی نوشت ها مشخصات کتاب: عنوان و نام پدیدآور : دروغ/ مولف عزیزالله حیدری. مشخصات نشر : قم: مسجد مقدس جمکران ۱۳۸۹.‬ مشخصات ظاهری : […]
نوشته دانلود کتاب دروغ اولین بار در گناه شناسی. پدیدار شد.
خاطره بی سوادی
خاطره بی سوادی

خاطره بی سوادیهمیشه هر جا حرف از بی سوادی می شد خیال می کردم تو دنیای امروز فقط پدربزرگ ها و مادربزرگ ها هستند که سواد ندارند.از این بابت خوشحال بودم که همه بچه های کشورم سواد دارند و کسی مشکل بی سوادی ندارد.
یک شب که قرار بود با خانواده به جمکران برویم با خودم قصد کردم به نیت ظهور چند تا کتاب کم حجم و جذاب درباره آقا با خودم ببرم و بدهم که مردم بخوانند.توی صحن جمکران راه می رفتم و خوب چشم می گردوندم که کتاب رو به ک
مهدی (عج)جان تمام عاشقانه ها و عارفانه هایمان به نام تو مزین است،به وسعت بیکران همه  جمعه هایی که نیامدی،بی تاب دیدن توایم...
اللهم عجل الولیک الفرج
عیدتون مبارک
+دیشب و امروز در حرم حضرت معصومه و مسجد جمکران به یادتون بودم.
شما هم ما رو از دعای خیرتون بی نصیب نذارید.
اجتماع عظیم جوانان عاشورایی شکوه میثاق
تجدید میثاق با بقیه الله الاعظم (عج) و لبیک به بیانیه گام دوم انقلاب در آستانه روز جوان
پیاده روی از حرم حضرت معصومه (س) به سمت مسجد مقدس جمکران
تاریخ: جمعه 23 فروردین، از ساعت 17
مراسم پایانی همراه با اولین سالگرد شهید راه نابودی اسرائیل، شهید محمدمهدی لطفی نیاسر
بعد از نماز عشا، مسجد جمکران
با سخنرانی حجت الاسلام و المسلمین پناهیان
آموزش و پرورش ناحیه 2 ری
دبیرستان شهید غفاری 1(نوبت صبح)
مهلت ثبت نام در اردوی قم جمکران تا یکشنبه 98/8/26باشد
حد نصاب تشکل اردو 44 نفر می باشد. در غیر این صورت اردو تشکیل نمی شود.
پس از تایید و گرفتن مجوز اردو ، رضایت نامه به افراد داده خواهد شد.
مشخصات اردو:1- مبلغ اردو 90/000 تومان می باشد (به همراه ناهار )
2-زمان اردو پنجشنبه 98/8/30
4-ثبت نام این اردو برای تمامی پایه ها می باشد
5-انتخاب نهایی دانش آموزان برای اردو ،  مربوط به تصمیمات شورای آموزشی مدرسه می ب

روایتی از نحوه حضور رهبرانقلاب در مسجد جمکران
مسجد مقدس جمکران همواره محل دعا و توسل به امام زمان عجل الله تعالی فرجه‌الشریف بوده است اما در دوران طاغوت مردم را از توجه به آن غافل کرده بودند که به برکت پیروزی انقلاب اسلامی جایگاه خود را بازمی‌یابد و کانون توجهات و تبدیل به محلی برای مراسم معنوی و اعتکاف و توسلات میشود. توصیه‌های علما بر زیارت این مسجد پیشینه چنین اهتمامی است. حضرت آیت‌الله خامنه‌ای علاوه بر این که مقید به حضور در این م
با سلام و احترام
من یه پسر مجرد هستم که مادرم به شدت در تکاپو برای ازدواجم هست. امروز بهم گفت که یه وقت بذارم و برم باهاش برای دیدن یه دختر خانم. منم قبول کردم. از اون طرف خواهرم یواشکی اومد بهم گفت که مادر امروز این دختر خانم رو از تو نماز جمعه پیدا کرده!، منم خیلی ناراحت شدم و میخوام هر طور شده این جلسه رو کنسل کنم اما چون مادرم زنگ زده و قرار گذاشته واسه اواسط هفته نمی دونم چیکار کنم. 
خب منم حق دارم مثل همه با زنم برم پارک، کوه، شمال، کافی شاپ
کانال تلگرامی موسوم به جانبازان اصلاح طلب دفاع مقدس متنی را به استناد سخنان سعید حجاریان و اکبر ناطق نوری منتشر کرده مبنی بر عدم تأیید اعتبار و سند مسجد جمکران.
تا آن جا که من یادم می آید هر چند سال یکبار این شبهه توسط عده ای در سطح رسانه ها منتشر می شود که حضرت امام جمکران را قبول نداشته است.
در رد این نوع خاطرات، نقل قول های دیگری نیز از اعتقاد امام رحمت الله به این مسجد توسط یاران ایشان بارها منتشر شده که یک تحقیق ساده در اینترنت مسأله را حل
کانال تلگرامی موسوم به جانبازان اصلاح طلب دفاع مقدس متنی را به استناد سخنان سعید حجاریان و اکبر ناطق نوری منتشر کرده مبنی بر عدم تأیید اعتبار و سند مسجد جمکران.
تا آن جا که من یادم می آید هر چند سال یکبار این شبهه توسط عده ای در سطح رسانه ها منتشر می شود که حضرت امام جمکران را قبول نداشته است.
در رد این نوع خاطرات، نقل قول های دیگری نیز از اعتقاد امام رحمت الله به این مسجد توسط یاران ایشان بارها منتشر شده که یک تحقیق ساده در اینترنت مسأله را حل
متاسفانه مرورگر شما، قابیلت پخش فایل های صوتی تصویری را در قالب HTML5 دارا نمی باشد.
توصیه ما به شما استفاده از مروگرهای رایج و بروزرسانی آن به آخرین نسخه می باشد
با این حال ممکن است مرورگرتان توسط پلاگین خود قابلیت پخش این فایل را برای تان فراهم آورد.

سوگند به دَم « تو » به وقت دمیدن ات
به چشمه چشمه اشک به هنگام دیدن ات 
سوگند به زمان و زمین ظهور « تو »
به ذره ذره خاک مسیر

باسمه تعالیگفتگووصف استادجمکران خانه ی زیبای همه منتظرانمیثمی کرد دعا بهر خود و هم دگرانیاد استاد نمودست و کند شکر خداچون رجالی بود استاد همه استاداناو نه تنها به ریاضی است که ماهر باشدمرد تقواست و اخلاق، بود از خوبانهر چه را داشت رجالی، بنماید عرضهآسمانی است سخی و بود او پر بارانگر چه بسیار توان صرف کند در تعلیممهربان است به حال همه ی همکارانافتخاریست که شاگردی او را بکنیمچون پناهی است برای همه ی ره پویانشعرهایش چو مقالات پر است از م
بچه ها رو برده بودیم اردوی قم و جمکران که یه اتفاق خاص برامون افتاد.
بعد از اینکه از زیارت حرم حضرت معصومه برگشتیم همینطور که از کنار خیابون راه می رفتیم ، جواد پاش لیز خورد و افتاد تو باغچه و شلوارش گلی و خاکی شد. اما خدا رو شکر خودش چیزیش نشد.
به مسیر ادامه می دادیم که یهو جواد وسط خیابون ایستاد و کمر بندش رو باز کرد و شلوارش رو کشید پایین...
بقیه در ادامه مطلب ... 
ادامه مطلب
#جمعه_های_انتظار …أیْنَ الطّالِبُ بِدَمِ المَقْتُولِ بِکَرْبَلا … در جمکران قلب من وقت خوش دیدار کو؟وقت خوش دیدار آن ماه شب ده،چار کو؟من روزه دار عشقم و من تشنه ی لعل لبشوقت اذان عاشقی،هنگامه ی افطار کو؟دیریست برده دل زمن،آن دلبر شیرین سخنآن دلستان، آن دلربا، آن دلبر و دلدار کو؟من از فراق روی او هستم …
نوشته جمعه های انتظار اولین بار در شهید محمد مهدی لطفی نیاسر. پدیدار شد.
*بی احترامی به مادر، باعث سلب همه درجات می شود.
یک وقت هست که انسان ممکن است خود را اهل درجات و کمالات بداند و یک عملی را مرتکب شود که مادرش از او برنجد. ممکن است خود را ذی حق بداند و بگوید من بر حق هستم. تو اگر بر حق هستی که جلوی شأن و مقام مادر را حفظ بکنی چرا عملی انجام دادی که سبب شد این مادر برنجد؟ 
تمام درجات معنوی انسان را می گیرند. یک قفلی به قلب انسان زده می شود و خدا نکند به آن حد برسد که خدا بفرماید: "ختم الله علی قلوبهم و علی ابصارهم و علی
"به گزارش مرکز خبر مسجد مقدس جمکران،هم‌زمان با غروب جمعه و دعای منتظران برای تعجیل فرج صاحب‌الزمان ارواحنا فداه در مسجد مقدس جمکران و به مناسبت شهادت دو مهدی یاور نمونه دوران، پرچم سرخ یالثارات الحسین(علیه السلام) بر فراز گنبد فیروزه ای این مکان مقدس به اهتزاز درآمد."
در فرهنگها و ملل مختلف پرچم برای بیان احساسات ، اعتقادات و... بکار میره. در میان اعراب رسم بر این بود که کسی خونش به ناحق و مظلومانه ریخته بشه و انتقام اون به نحو شایسته‌ای هنو
#جمعه_های_انتظار خوش است گر مسافری رسد سلامت از سفر چه شد که قصد باز گشت از این سفر نمی کنی؟ نگر به خیل سائلان به سامرا و جمکران چرا ز باب خانه ات سری به در نمی کنی؟   شهید راه نابودی اسرائیل شهید محمد مهدی لطفی نیاسر
#جمعه_های_انتظار خوش است گر مسافری رسد سلامت از سفر چه شد که قصد باز گشت از این سفر نمی کنی؟ نگر به خیل سائلان به سامرا و جمکران چرا ز باب خانه ات سری به در نمی کنی؟ شهید راه نابودی اسرائیل شهید محمد مهدی لطفی نیاسر
متاسفانه مرورگر شما، قابیلت پخش فایل های صوتی تصویری را در قالب HTML5 دارا نمی باشد.
با این حال ممکن است مرورگرتان توسط پلاگین خود قابلیت پخش این فایل را برای تان فراهم آورد.

♨انتشار برای اولین بار ♨بخشی از سخنرانی و دعای شهید لطفی نیاسر در جمکران ...
میلاد امام زمان عجل الله تعالی فرجه ال
این نامه رو در مراسم اعتکاف مسجد جمکران از یک خانم معلم گرفتم ... یکی از شاگردانش برای امام زمان نوشته بود ، دنبال صندوقی می گشت که نامه رو توی اون بیاندازه ... از ایشون خواستم نامه رو به من بده تا در جام جمکران منتشر کنم ... نامه ساجده کوچولو به آقای امام زمان (عج)...

توصیه ما به شما استفاده از مروگرهای رایج و بروزرسانی آن به آ
گلشن دیداردارد جمعه های انتظار/مجمع ابراردارد جمعه های انتظار/ای خوش آن صبحی که باشدجلوه گاه برفرج/عاشق بسیاردارد جمعه های انتظار/درتکاپوی وصالش صبح وشب آماده باش/زمزم ایثاردارد جمعه های انتظار/اشک چشمان بهاری جاری بامعرفت/شیعه بسیار داردجمعه های انتظار/جمکران حضرت اومملو ازعاشقان/پیرو بیدارداردجمعه های انتظار/ازبر روز ظهورش زمزم آمادگی است/این همه آثاردارد جمعه های انتظار/با بصیرت سوی دریای ولایت پاگذار/ازبرش سرداردارد جمعه های انتظ
#سه شنبه های فیروزه ایزیارت مسجد مقدس جمکرانسه شنبه،22بهمن،بعد از نماز عشااز امامزاده سیدعلی علیه السلامشرایط ثبت نام:عضویت در پایگاه بسیج حضرت مهدی(ع)بیمه غرامت=1000تومانهزینه ثبت نام=3000تومانمسئول ثبت نام:آقای اسماعیلی09903584810
پایگاه بسیج حضرت مهدی(ع)آستان مقدس امامزاده سیدعلی(ع)
کی رسدیافاطمه آن روززیبای ظهور/تابپوشدیوسف تو رخت رعنای ظهور/کن دعابهرفرج باشد دعایت مستجاب/پرشودیارولایت سوی صحرای ظهور/این شهادتنامه تو چون عزای محشراست/میکندنزدیک گریه آن تمنای ظهور/دردما درمان بگردد درولایت محوری/هست آرامش به شیعه بهرغوغای ظهور/با بصیرت فاطمه جان راه پیدامیشود/متصل فرماتوجان راسوی گرمای ظهور/باولایت تاشهادت دررکاب مهدیت/شیعه یارنائب اوعشق مولای ظهور/ندبه خوان فاطمیه از برای حضرتش/جمکران مهدی تو طور سینای ظهور/دش
شعری بسیار زیبا از مرحوم حسان :

چرا ز کوی عاشقان دگر گذر نمی کنی
چه شد که هر چه خوانمت دگر نظر نمی کنی

مرا مگر ز درگهت -خدا نکرده- رانده ای
دگر برای خدمتت مرا خبر نمی کنی

خدا گواه من بود که قهر تو کشد مرا
ز قهر با غلام خود چرا حذر نمی کنی

نشسته ام به راه تو به عشق یک نگاه تو
ز پیش چشم خسته ام چرا گذر نمی کنی

تو ای همای رحمت ای جهان به زیر سایه ات
چرا نظر به مرغکی شکسته پر نمی کنی

نگر به خیل سائلان به سامرا و جمکران
ز باب خانه ات چرا سری به در
قالب وبلاگ سه ستونه با موضوع امام زمان و مهدویت برای سرویس‌های وبلاگی بخصوص سرویس محبوب بلاگ بیان طراحی شده است. قالب وبلاگ امام زمان به صورت واکنشگرا و سازگار با گوشی‌های هوشمند و تبلت‌ها طراحی شده است. این قالب دارای یک اسلایدر اصلی پیشرفته چندلایه است که در اسلایدهای آن از عکس‌های مرتبط با موضوع مهدویت و انتظار ظهور استفاده شده است. 
ادامه مطلب
باعشق وصل مهدی تا جمکران سفرکن/سوی بهشت دنیا درآن مکان سفرکن/سجاده نمازت راپهن کن به مسجد/بااشک دیدگانت هم گلفشان سفر کن/دل رازغیرخالی درمحضر ولایت/ازعشق آل احمد باقلب وجان سفر کن/شیطان ونفس باید مغلوب توبگردد/همراه شیعیان توتابیکران سفرکن/یک لشکری فراهم بریاری ظهورش/اندررکاب رهبر باعاشقان سفر کن/مولازما بخواهد اصلاح وقوت جان/باپاکی ات بسوی صاحب زمان سفرکن/
یابن الحسن روحی فداک پس کی ظهورت میرسد/برقلب خسته ازفراق سنگ صبورت میرسد/آقابیاپژمرده ایم از طعنه های دشمنان/درجشن میلاد شما شورو سرورت میرسد/مولای خوبیها بیا عالم چراغانی شده/در جمکران عاشقی پرتوز نورت میرسد/نام شما آرامش اهل ولایت گشته است/برمابصیرت میدهی عشقی زشورت میرسد/یک لشکری آماده شد بهرظهور ناب تو/برشیعه اینک صدنشان ازراه دورت میرسد/این نائب فرزانه ات باامتش پادررکاب/صدمژده برمسلمین بهرحضورت میرسد/
اسامی و القاب و کنیه‌های امام زمان علیه السلام و وجه تسمیه آن‌ها
سوم: اوقیدمو
فاصل المعی میرزا محمد نیشابوری در کتاب «ذخیرة الالباب» معروف به «دوائر العلوم» ذکر کرده که: «اسم آن جناب در تورات به لغت ترکوم «اوقیدمو» است.»
نجم ثاقب، تالیف میرزای نوری، جلد ۱، صفحه ۸۸، چاپ انتشارات کتاب جمکران

عاصی و محتاجِ ترّحم شدم راهیِ بیت‌الکرمِ قم شدم   رد شدم از وحشتِ دشتِ کویر رد شدم از تشنگیِ گرمسیر   کیست که این‌گونه جلا می‌دهد بوی غریبیِ رضا می‌دهد   پاره‌ای از بارگهِ شاه طوس! فاطمه ای خواهر «شمس‌الشّموس»!   عمّه‌ی مظلومه‌ی «صاحب زمان»! روشنیِ نیمه‌شبِ جمکران!   از سفر سختِ کویر آمدم شاعر و رنجور و فقیر آمدم   اذنِ زیارت بده بانو! به من رو به تو کردم، بنما رو به من   اذنِ نمازم بده، بانویِ آب! روضه‌ی معصومیت آفتاب!   «شیعه» به نام ت

عاصی و محتاجِ ترّحم شدم راهیِ بیت‌الکرمِ قم شدم   رد شدم از وحشتِ دشتِ کویر رد شدم از تشنگیِ گرمسیر   کیست که این‌گونه جلا می‌دهد بوی غریبیِ رضا می‌دهد   پاره‌ای از بارگهِ شاه طوس! فاطمه ای خواهر «شمس‌الشّموس»!   عمّه‌ی مظلومه‌ی «صاحب زمان»! روشنیِ نیمه‌شبِ جمکران!   از سفر سختِ کویر آمدم شاعر و رنجور و فقیر آمدم   اذنِ زیارت بده بانو! به من رو به تو کردم، بنما رو به من   اذنِ نمازم بده، بانویِ آب! روضه‌ی معصومیت آفتاب!   «شیعه» به نام ت

اولین سالگرد شهادت شهید محمد مهدی لطفی نیاسر، شهید راه نابودی اسرائیل
همراه با اجتماع عظیم جوانان عاشورایی

سخنران: حجت الاسلام و المسلین حاج علیرضا پناهیان
مداح: حاج مرتضی طاهری
جمعه 23 فروردین  1398 ، بعد از نماز مغرب و عشا
مسجد مقدس جمکران ، شبستان کربلا

اولین سالگرد شهادت شهید محمد مهدی لطفی نیاسر، شهید راه نابودی اسرائیل
همراه با اجتماع عظیم جوانان عاشورایی

سخنران: حجت الاسلام و المسلین حاج علیرضا پناهیان
مداح: حاج مرتضی طاهری
جمعه 23 فروردین  1398 ، بعد از نماز مغرب و عشا
مسجد مقدس جمکران ، شبستان کربلا
خوشبختانه امروز این مرکز مورد توجّه مردم است؛ قدیم این‌جور نبود. سالهایی که ما در قم بودیم، شبهای چهارشنبه یا شبهای جمعه یک تعداد معدودی از افراد میرفتند در همان مسجد که یک محلّ کوچک محدودی بود، زیارتی میکردند و خیلی بندرت کسانی در آنجا میماندند؛ خیلی محدود بود. خود ما که چند سال در قم بودیم، چند مرتبه بیشتر توفیق پیدا نکردیم برویم مسجد جمکران؛ رایج نبود، متداول نبود، دلها این جور مجذوب و کنده‌شده‌‌ی به سمت معنویّات نبود؛ حاکمیّت، حاکم
قوام حیات معنوی انسان به تذکّر و توسّل و خشوع و ذکر است که در مساجد الهی، در جایگاه‌‌های عبادت، برای انسان فراهم است، مخصوصاً آن مراکز و مساجدی که اثری و نشانه‌‌ای از اولیاءالله در آنها هست. جایی که انسان میداند یا ظنّ به این دارد که مورد توجّه اولیای الهی است، طبعاً معنویّت آن مکان بیشتر است و مسجد مبارک جمکران جزو این گونه جایگاه‌‌ها و مراکزی است که توجّه به خدای متعال و تذکّر و خشوع و تضرّع در آن برای انسان فراهم‌‌تر است.

کوه نیایش معروف به کوه دو برادران از جمله کوههائی است که اگرچه در لیست کوههای مهم دنیا قرار ندارد،

اما ضلع جنوبی آن یکی از بلندترین پرتگاههای دنیاست.

این کوه در ضلع جنوب شرقی شهر مقدس قم و سمت قبله قرار دارد،

و در واقع نزدیکترین کوه به مسجد مقدس جمکران است که

چشم انداز زیبائی در برابر دیدگان مشتاقان مسجد حضرت مهدی(عج) ایجاد کرده است.

منظره ی زیبای کوههای سمت راست جاده اولین چشم اندازی است که پس از مسجد در دید هر عابری خودنمائی می کن
چهارم: ایزدشناس
پنجم: ایزدنشان
در کتاب مذکور، مسطور است که این دو، نام آن جناب است در نزد مجوس و شیخ بهایی رحمه الله در «کشکول» فرموده که: «فارسیان، آن جناب را ایزدشناس و ایزدنشان گویند.»
نجم ثاقب، تالیف میرزای نوری، جلد ۱، صفحه ۸۹، چاپ انتشارات کتاب جمکران
بسم الله الرحمن الرحیم
۱)مولا جانم جان جانانم زبانم برای بیان احساساتم الکن است
 هیچ چیز خوب نمیشود تا نیایی 
جای همگی خالی:)
عیدتون خیییییلی مبارک

۲)نزدیک بود حادثه منا رخ دهد و جان به جان آفرین تسلیم کنم عجب شلوغه جمکران
۳)نخود هر آش که میگن منم رفتم تو تیم سلامت موکب ها 
روپوشم بهم دادن ولی هم ماله یه آقا بود و فوق العاده کثیف هم با چادر نمیشد بپوشم

خدا وکیلی بی نظمی میباره 
دلم میخواد منو مدیر این جور موکبی کنند بعد معنی نظم و ترتیب رو درک
✅ داستان تشرف ✅

#داستان_تشرف
#بشارت_نزدیکی_ظهور 

امام زمان (عج) وارد مرحله قیام شده است.

♦️ میرزا ابوالفضل قهوه چی به ظاهر پیرمردی عامی و ساده اما در واقع یکی از شیفتگان و شرف یافتگان آستان مقدس امام زمان روحی فداه بود آن جناب نسبت به مسجد جمکران علاقه فراوان نشان می داد و چه بسا تشرفات مکرر و توفیقات بی مثالش را از رهگذر انس با آن مسجد شریف به دست آورده بود .
از آن جناب نقل شده است که در یکی از تشرفاتم
ادامه مطلب
بچه ها رو برده بودیم اردوی قم و جمکران که یه اتفاق خاص برامون افتاد.
بعد از اینکه از زیارت حرم حضرت معصومه برگشتیم همینطور که از کنار خیابون راه می رفتیم ، جواد پاش لیز خورد و افتاد تو باغچه و شلوارش گلی و خاکی شد. اما خدا رو شکر خودش چیزیش نشد.
به مسیر ادامه می دادیم که یهو جواد وسط خیابون ایستاد و کمر بندش رو باز کرد و شلوارش رو کشید پایین...
زیرش زیر شلواری پوشیده بود ، شلوار گلی و خاکی رو داد به من ...
رفتیم تو یه حوزه علمیه که یکی از رفقا اونجا د

باسمه تعالینیایشدعای توسلغزل۱
شفیع و هادی پیر و جوان از جور وخسرانحسین ابن علی گردیده سالار  شهیدان
مقام اولیا و انبیا در راس هستی استتوسل کن که آنها جلوه ای از نور و ایمان
رفیع است و بلند و مرتفع هم جای آنهامحبت بر ائمه در دل و در قلب انسان
بود چندین دعا در نحوه و نام توسلروایت ها شده ذکر از نبی و از امامان
ائمه جانشین و حجت حق بر زمین اندتوسل جو که منجی بشر هستند هر آن
دعای دیگران در حق انسان مستجاب استائمه پاک و معصوم اند، تو سل کن به آنا
قالب وبلاگ امام زمان | قالب وبلاگ 
قالب-وبلاگ-امام-زمان
قالب وبلاگ امام زمان ، این قالب وبلاگ بسیار زیبا ، توسط سایت ماه اسکین ارائه گردید. ... قالب وبلاگ حضرت مهدی,قالب وبلاگ خانه کعبه,قالب وبلاگ کعبه,قالب وبلاگ ...

قالب وبلاگ حضرت مهدی | قالب وبلاگ 
روی تصویر زیر کلیک کن:

قالب-وبلاگ-حضرت-مهدی
قالب وبلاگ امام زمان (عج) توسط سایت ماه اسکین طراحی و سئو شده و در آن بیشتر از رنگ های فیروزه ای، آبی و سیاه و اسامی و القاب حضرت مهدی (عج) استفاده شده است.
گر تو نمیپسندی تغییر ده قضا را✌
پ.ن1:ولی قشنگ بود اینکه گفت چی به طور دقیق و کامل و عملی آرومت میکنه و من فقط زیارت جمکران و مشهد رو میدونستم که واسه من جواب میده
واسه ناراحت شدن و ناراحت موندن وقت زیاده فعلا اینجانب مرحله دوم المپیاد دارم و تامام
امسال که نیمه شعبان  جمکران بودم یک اتفاق قشنگ افتاده بود، آن هم این ‌که امسال از کشور های مختلف دنیا افراد زیادی را دیدم...
گل‌می‌دادند...چیزی پخش می‌کردند...همه به تب و تاب افتادند...انگاری همه پیر و جوان...مرد و زن...شرقی و غربی...صدای قدم های نزدیک آقا را حس می‌کنند...
انگاری...همه خونشان توی شیشه شده است.... انگاری نفس های هیچ کس دیگر از این هوای آلوده ی شهر بالا نمی‌اید...انگاری زندگی ها یکنواخت شده...همه خسته‌اند...
همه...
امسال که سال خوبی نخوا

خیلی حرف داشتم..
میخواستم بیام که منو با همه چی آشتی بدی...
من کسی نیستم اما شما خیلی مردی...
میخواستم بیام و منو با همه چی آشتی بدی سردار...
با جمکران..
با امام زمان عج..
با دین با شهادت با کربلا..
با زندگی..
اومدم ولی...
ندیدمت...
تو بودی ، من ندیدمت...
خودمم نمیبخشم 

امروز تنها بودم.هیچ اسنرسی نداشتم.
گفتم خوبه بشینم چیزهایی را از آنها لذت می برم،بنویسم.
نشستم فکر کردم و فکر کردم.....
۱- از با دوستانم بودن لذت می برم....
۲-از با فرزندانم بودن لذت می برم.....
۳-از با همسرم بودن لذت می برم.....
۴_از با پدر و مادرم بودن لذت می برم....
۵- از با خواهرم بودن....
۶-با برادرم بودن....
۷-با خواهرزاده هام بودن....
۸-با پدر و مادر شوهرم بودن....
۹-با خواهرشوهرهایم بودن....
۱۰-با بچه های خواهرشوهر ها بودن....
۱۱-با برادرشور و جاری بودن....
۱۲-در
از اون بچگی بهمون گفتن و برامون نوشتن که خاطراتت رو بنویس.شرط بهتر شدن نوشتن اینه و ... . تا الآنی که حتی برای کاهش استرس هم نوشتن رو پیشنهاد میدن. اما هیچ موقع (مثل هر کار خوب دیگه‌ای) درون محیط "عمل" زندگیم وارد نشد.
با خودم میگم از چی بنویسم؟ از روزای دبیرستان، از هرهر کرکرایی که اون‌قدر مخصوص دبیرستانمون که نه بلکه مخصوص کلاسمونه که با تعریف دقیق هم به نظر جالب نمیاد ولی کافیه که حذفش کرد تا تلخیِ تحصیل(مواد درسی) بشه انگیز‌ه‌ای برا خودکشی:/
اطلاعیه شـورای هماهنگی تبلیغات اسـلامی: طنین بانگ 'یا مهدی ادرکنی' در سراسر کشور همزمان با شب نیمه شعبان*
از همگان برای قرائت زیارت آل یاسین و دعای فرج «الهی عظم البلا...» همزمان با پخش زنده ساعت ۲۰:۴۵ شامگاه چهارشنبه بیستم فروردین مصادف با شب نیمه شعبان از مسجد مقدس جمکران و حرم ملکوتی ثامن الحجج حضرت اباالحسن علی ابن موسی الرضا (علیه آلاف التحیه و الثناء) در منازل و جمع با صفای خانوادگی و سپس رأس ساعت ۲۱:۰۰ طنین شعار «یا مهدی ادرکنی» و «یا حج
حکمتانه کرونایی:
۱. از کشوری که در یک لحظه بیش از صد هزار نفر از نوزاد تا پیر را با بمب اتم می کشد حتما بر می آید برای مقابله با رقبایش با تولید و انتشار یک ویروس در چند هفته سه ،چهار هزار نفر را بکشد.

۲. اگر اندازه کرونا از ویروس شیطانی گناه دوری می کردیم شاید همه از اولیاء الله می شدیم.

۳. اگر مقداری از تبلیغات و امکانات و همت  و همدلی همگانی  در موضوع اخیر را برای امام زمانمان داشتیم آیا ظهوری که درمان جسم و روحمان را همراه دارد، محقق نشده ب
نوجوانی، فصل خوب آرزوهای شیرین است، فصل فکرها، فرصت‌ها و آرزوهای رنگی که در آن دوران انتخاب کنی، راهی بیابی و حرکت را آغاز کنی و در امتداد آن راهِ درست، به اوج برسی. نوجوانی و جوانی سن انتخاب‌ها و تصمیم‌های بزرگ است.
در رمان «پرواز با پاراموتور را دوست دارم» عباس و ثریا دو نوجوانی هستند که باید دست به انتخاب‌ بزنند و موقعیت‌های مختلف را با توجه به آرزوی اصلی‌شان بسنجند و بعد مهم‌ ترینش را انتخاب کنند.
عباس نوجوانی است که مادرش را هنگام ت
امام زمان علیه السلام (از مجموعه ۱۴ معصوم)
پدیدآور: زهرا عبدی
ناشر: جمکران
تعداد صفحه: ۲۳
یکی از دغدغه‌های والدینی که دوست‌دارند فرزندانی با ایمان داشته‌ باشند، آشنا کردن کودکان با معصومین علیهم السلام است.
در این کتاب سعی شده است به مباحثی نظیر چگونگی ولادت امام زمان علیه السلام؛ معرفی مادر ایشان و ویژگی‌های شخصیتی آن بانو؛ دوران کودکی امام زمان علیه السلام در نزد پدر بزرگوارشان امام حسن عسکری؛ چگونگی رسیدن به مقام امامت در زمان کودکی؛
ولادت با سعادت حضرت معصومه(س) بر همه دختران خوب مبارک باشه
حضرت امام رضا (ع) به قولی  17 برادر و 19 خواهر دارند که در میان خواهران، تنها حضرت فاطمه معصومه (سلام الله علیها) خواهر ابوینی (یعنی خواهر پدری و مادری ) ایشان هستند . به همین خاطر و به جهت کرامت و بزرگواری که از آن برخوردار بودند در نزد پدرشان حضرت امام موسی کاظم (ع) و برادرشان امام رضا (ع) و برادر زاده شان حضرت امام جواد (ع) از موقعیت ممتاز و ویژه ای برخوردار بودند.
این را از خودم می گویم که ش
اول: احمد
شیخ صدوق در کمال الدین روایت کرده از امیر المومنین علیه السلام که فرمودند: «بیرون می‌آید مردی از فرزندان من در آخرالزمان ... .» تا آنکه فرمود: «برای او دو اسم است، اسمی مخفی و اسمی ظاهر، اما اسمی که مخفی است، احمد است. الی آخر»
در غیبت شیخ طوسی روایت شده، از حذیفه که گفت: شنیدم رسول خدا صلی الله علیه و آله را که ذکر کرد مهدی را، پس فرمودند: «بیعت می‌کنند با او، میان رکن و
حضرت آیت الله مجتهدی تهرانی (رحمه الله علیه )
یک روزدرایام تحصیل درنجف اشرف ،پس ازاقامه نماز،پشت سرآیت الله مدنی دیدم که ایشان شدیدا گریه می کنندوشانه هایشان تکان می خورد.رفتم پیش آقای مدنی وگفتم :ببخشیداتفاقی افتاده که این طورشما به گریه افتاده اید؟ایشان فرمودند:یک لحظه امام زمان (عجل الله تعالی فرجه الشریف)رادیدم که به پشت من اشاره فرمودند:آقای مدنی نگاه کن شیعیان من بعدازنماز،سریع می رونددنبال کارخودشان وهیچکدام برای فرج من دعانمی کن

گزارشی از فعالیت های کانون و بسیج مسجد امام حسین علیه السلام در تابستان 1396 تحت عنوان نماهنگ رهپویان موعود.
در این نماهنگ علاوه بر گزارش تصویری کاملی از برنامه ها ، نوجوانان مسجد بصورت دسته جمعی برای زیارت و دعا به مسجد مقدس جمکران می روند.

این نماهنگ زیبا را می توانید در ادامه مطلب دانلود نمایید.

ادامه مطلب
قصه ، همواره نقش موثر و سازنده خود را در افکار، اخلاق و فرهنگ انسان های تاریخ داشته است.چه بسیار کسانی که با داستان های سالم و سودمند به رشد و هدایت بار یافته اند.
با شروع تاریخ زندگی انسان، قصه گویی آغاز شد و به عنوان یکی از مسائل فرهنگی مورد علاقه انسان جایگاه اصلی خود را در میان همه ی انسان های تاریخ باز کرد.
از جمله قصه هایی که همواره گرایش و استقبال مردم را به دنبال داشته است قصه های مربوط به حیوانات است، به گونه ای که نقش اصلی یا جنبی به یک

بسم الله الرحمن الرحیم
ببرکة التناغم مسجد جمکران:
  مشروع  #الحملة العالمیة للاستغاثة بإمام العصر أرواحنا فداهلتکوین الحضارة الإسلامیّة الجدیدة
من أجل الانسجام مع الحرکات الولائیة المهدویة ولئلا تتعرض هذه الاستغاثات لأی إبهام وشک وشبهة، أخرجناها من طور الأربعینیة ولم نحددها بتوقیت خاص
❌ دعوة:
✅ من لیلة نصف شعبان حتى فرج مولانا
✅ إلى جانب تزکیة النفس✅ کل یوم نیابة عن أحد الشهداء✅ سنقرأ زیارة عاشوراء, ودعاء الفرج, والدعاء السابع للص
{پرسش و پاسخ مهدوی - شماره 32}

چه مکان هایی به امام زمان منسوب است؟

پاسخ :
اماکن زیادی به امام زمان منسوب است که به برخی از آنها میپردازیم:
مرحوم محدث نوری میفرمایند از جمله اماکنی که منسوب به امام زمان است، وادی السلام در شهر نجف اشرف و مسجد سهله در شهر کوفه و مقام امام زمان در شهر حلّه و مسجد جمکران در قم و مسجد کوفه و سرداب مقدس در شهر سامرا هستند.
به احتمال قوی، یکی از علل این که این اماکن به حضرت منسوب است، این است که ایشان در این اماکن رفت
برای خرید این کتاب در استان کرمان با ما تماس بگیرید:  09134424235
قیمت پشت جلد 22هزار تومان، قیمت ارائه به شما 20هزار تومان، برای تعداد زیاد تخفیف بیشتر داده می شود، برای ارسال درب منزل هزینه پست اضافه می شود.
مراکز پخش کتاب حسین پسر غلامحسین(خاطرات شهید یوسف الهی):1- مشهد - مرکزپخش کتاب پردازان - 051322339102- قم - خیابان معلم - مجتمع ناشران - انتشارات شهید کاظمی3- قم - چهارراه حجتیه - ابتدای بلوار بهار - انتشارات نورالزهرا4- قم - انتشارات مسجد مقدس جمکران5- شیر
* طراح و عکاس: محمد صابر شیخ رضایی :: ۱۳۹۷/ 2019 :: Designer: Saber Sheykh Rezaei
«یخ در بهشت» دستپخت بانوانِ توانمند نویسنده‌ای است که به بهانه داستان، راوی دفاع مقدس و زنان آن شده‌اند.یخ در بهشت روایت مادرانی است که خودشان از قهرمانی دیگران قصه‌ها گفته‌اند و حال خودشان قهرمانانی شده‌اند که از آن‌ها قصه‌ها باید گفت. خواهران، مادران و دخترانی که سال‌ها پیش از جنگ با تربیت رزمندگان سهم سترگی در جبهه‌ها داشتند و در حین جنگ با جانفشانی و دلسوزی، و پشت خط جب
ما آدم های بد بختی هستیم. اصلا ما همیشه آدمای بدبختی بودیم و خودمان خبر نداشتیم. خوشی زیر دلمان زده بود! هنوز هم همین طور است. قرار هم نیست به خودمان بیاییم که چقدر بیچاره ایم.

آهااااای بنی بشر!
آهای ملتِ سرخوش و سرمست!
ما ساااااااااااااااالهاست که پدرمان را گم کرده ایم! ما یتیم نیستیم اما بی غیرتیم... ما گم شده ایم، سالهای سال است... و اگر غیرت داشتیم این قدر سرگشتیمان به درازا نمی کشید.

خود مستی هم انتظار نداشت این حجم از سرخوشی و بی رگی را...
برادر بزرگوار شهید مجید عسگری:
برادرم معلم رسمی آموزش و پرورش بود و 23 سال سابقه تدریس داشت. به جز برادرم دو معلم مدافع حرم شهید هم در کشور هستند،
اما آنها بازنشسته بودند و برادرم اولین معلم شاغل و شهید مدافع حرم است.
یکی از دغدغه‌های اصلی‌اش بحث فرهنگی بود. به جز معلمی، برادرم در سال هشتم خارج طلبگی را به‌صورت افتخاری درس می‌خواند، خادم افتخاری حرم حضرت معصومه(س) و مسجد مقدس جمکران هم بود.
در حلقه صالحین سه پایگاه بسیج هم فعال بود و مربی حلق
مسجد دیگر جای نشستن نداشت. پر از مهمان های عروسی بود. قرار بود بعد از نماز، عقد پسرعمو و دخترعمو خوانده شود. عقد علی(ع) پسر ابیطالب و فاطمه(س) دختر محمد(ص) رسول خدا.
همهمه ای بود. پیامبر(ع) شروع به صحبت کرد. همه ساکت شدند.
قبل از خواندن خطبه گفت: «این افتخار فقط برای فاطمه است که صیغه عقدش را جبرئیل پیشاپیش، روبه روی صف فرشتگان و در آسمان چهارم خوانده است.»
ای مردم و ای بزرگان قریش! من به خواستگاری تان از فاطمه پاسخ «نه» ندادم؛ بلکه این خداوند بود ک

گزیده ای از سخنرانی حجت الاسلام علیرضا پناهیان در مراسم سالگرد شهید محمد مهدی لطفی نیاسر
در مسجد مقدس جمکران.
#شهی
بسم الله ...
یک سال از ماه رمضون سال قبل گذشت. از اردیبهشت سال97 تا الان که اردیبهشت 98 هست.
چه کردم؟!
 چه کردم از شب قدر سال قبل تا امروز که اولین شب ماه رمضونه؟!
بذار فک کنم.
سال قبل داخل خوابگاه طرشت بودم. مسئول هیئت خوابگاه بودم.
جزء خوانی قرآن و افطاری گذاشتیم... اینا مهم نیست. چی دارم می نویسم!
شبای قدر.
2 شب از شابی شبای قدر رو داخل خوابگاه مراسم گرفتیم.
 شب اول رو داخل خوابگاه موندم. یادمه برا مرسام خیلی سعی کردیم و تلاش کردیم که خوب بشه. قشنگ یاد
دو هفته ای میشه که دارم توی خوابگاه زندگی میکنم...
10 نفریم توی یه اتاق که حساااااابی با هم رفیق شدیم عین 10 تا خواهر!
دو روزه اودم اصفهان از بس زنگ و پیام دادن که برگرد دلمون واست تنگ شده دلم
میخواد زودی برگردم:) غذا رو توی سلف میخوریم ولی چون راهش دوره اصلا
حسش نیست بریم برای همین خودمون تصمیم گرفتیم غذا درست کنیم،البته
غذاهامون رد بندی داره از تخم مرغ به شیوه های مختلف،سیب زمینی،سوسیس و
در نهایت به بادمجون ختم شده:) دیگه بادمجونو وقتی مهمون د
بسمه رب الحسن (ع)

از بچگی دوست نداشتم سمت نذری برم و
منتظر میموندم تا نذری سمتم بیاد ...تو مسیر کربلا هم همینجوری بودم
اما رفقا موکب های تغذیه رو، روش چتر زدن
جوری که 3 بار ناهار میخوردن
3 بار شام...
امشب جمکران بودیم
و حین خروج یه جایی موکب مانند، داشت غذا میداد
نمیخواستم برم سمتش اما یه لحظه یه بغض خفیفی اومد و ما رو بیاد "الی الطریق" در اربعین 98 انداخت
بیاد اربعین، رفتم و تو یه صف طویل غذا ایستادم...

حرم کرب و بلا یادش ب
عناوین اصلی کتاب : اشاره؛ پیشگفتار؛ بخش اول: آثار و تبعات منفی گناه و معصیت؛ بخش دوم: راهکارهای جبران گناه و معصیت ؛ فهرست منابع و مآخذ؛ فهرست منشورات مسجد مقدّس جمکران مشخصات کتاب: عنوان و نام پدیدآور : آثار گناه در زندگی و راه جبران علی اکبر صمدی مشخصات نشر : قم : مسجد […]
نوشته دانلود کتاب آثار گناه در زندگی و راه جبران اولین بار در گناه شناسی. پدیدار شد.
دلم قرار ندارد از فغان ، بی تو
سپندوار  ز کف داده ام عنان ، بی تو

ز تلخ کامی دوران نشد دلم فارغ
ز جام عیش لبی تر نکرد جان ، بی تو

چون آسمان مه
آلوده ام ز تنگدلی
پر است سینه ام
از اندوه گران ، بی تو

نسیم صبح نمی
آورد ترانۀ شوق
سر 
بهار   ندارند   بلبلان   ،   بی تو

لب از حکایت
شبهای تار می بندم
اگر امان دهدم
چشم خونفشان ، بی تو

چو شمع کشته
ندارم شراره ای به زبان
نمی زند سخنم
آتشی به جان ، بی تو

از آن زمان که
فروزان شدم ز پرتو عشق
چو ذرّه
#اخبار_کتاب✌️
بله توجه شما رو به اخبار پرفروش ترین کتاب ها در طرح فصلی خانه ی کتاب جلب مینماییم : به ده کتاب اول این طرح اشاره میکنیم نکته جالبی که وجود داره در میان 10 اثر پرفروش ادبی کتاب های "نخل و نارنج" اثر اقای وحید یامین پور،"اکنون"فاضل نظری ، "شرح جامع مثنوی" اثر کریم زمانی ، "مثل خون در رگ های من " نامه های احمد شاملو به همسرش ، اثاری هستند که برای نخستین بار در لیست 10 اثر برتر طرح های فصلی خانه کتاب قرار گرفته اند . در ادامه به فهرست ده کتا
این روزها با هر شخصی که صحبت می کنی محال است از تو نگوید. تو با خود چه داری که همه ایران نه همه دنیا را درگیر خود کردی؟
درست است که جان چندین هزار نفر را در دنیا گرفتی اما بی انصافی است اگر از تو به خاطر کارهای مثبتی که انجام داده ایی تشکر نکنم:
-از تو تشکر میکنم به خاطر اینکه؛ از مرگ انسان هایی که هر روز جانشان را می گیری دیگر بی تفاوت نیستم بلکه به این فکر میکنم که تو به من هم نزدیکی. اینجاست که به خدا نزدیک تر شدم و هر روز با خود گفتم استغفرالله ر
کتاب «امام رضا(ع)» مروری بر زندگی و زمانۀ حضرت رضا(ع) به زبان ساده و کودکانه است که با معرفی نجمه‌خاتون، مادر بزرگوار امام رضا(ع) شروع شده و با روایت مسمومیت و شهادت آن حضرت پایان می‌یابد.
کتاب: امام رضا علیه السلام
نویسنده: زهرا عبدی
انتشارات: جمکران
احسان رضایی- در بین نویسندگان معاصر، دو زهرا عبدی داریم؛ یکی نویسندۀ رمان «ناتمامی» برای بزرگسالان و یکی نویسندۀ مجموعه ­ای از داستان‌های کودک. این یکی زهرا عبدی، متولد ۱۳۶۳ است و از سال ۱۳۸۶
12 عنوان منابع‌نهمین‌دوره‌جشنواره‌کتابخوانی‌رضوی‌به‌شرح‌زیر‌است:  
1
کودک
)متولدین 1390 تا
)1394
کبوترها و آهوها
سید احمد
میرزاده
به نشر شعر
2
فاطمه و فاطمه:
سالماهلل علیهما شباهتهای حضرت معصومه با حضرت زهرا
محمد
مهاجرانی
زائر شعر
3 امام رضا
زهرا عبدی جمکران داستان علیهالسالم
4 هشت قصه از امام جواد
حسین علیهالسالم
فتاحی
قدیانی داستان
5
نوجوان
)متولدین 1381 تا
)1385
راز آن بوی شگفت؛
فریبا کلهر به نشر داستان علیهالسالم داستانی بر اساس زندگی اما
با سلام
در خیلی از ملاقات ها و تشرف های مومنین، امام زمان عج ازشون درخواست کرده بودند برای تعجیل در فرج من دعا کنید، امام به مرحوم فشندی رضوان الله تعالی علیه در مسجد جمکران فرمودند اگر شیعیان ما به اندازه یک لیوان آب، ما را میخواستند و دعا میکردند خدا اذن به ظهور من میداد. 
برای نزدیک شدن ظهور حضرت، حضرت اجازه دعا دارند بلکه شیعیان باید دعا کنند و تا شیعیان دعا نکنند ظهور نزدیک نمیشه. یه عمری وقت و بی وقت از امام زمان عج و اهل بیت علیهم السلا
《بسم الله الرحمن الرحیم》
#ما همه با هم هستیم
بمیمنت هماهنگ شدن با مسجد جمکران:
  طرح  #پویش جهانی استغاثه به امام عصر ارواحنا فداهبرای ایجاد تمدن نوین اسلامی
و بجهت همدلی حرکتهای ولایی مهدوی و اینکه استغاثه ها در معرض هیچ ابهام و شک و شبهه ای قرار نگیرند آنرا از حالت چله نشینی و تعیین وقتی خاص در آوردیم
❌ فراخوان:
✅ از شب نیمه شعبان تا فرج مولایمان
✅ در کنار تزکیه نفس✅ هر روز به نیابت یک شهید✅ زیارت عاشورا, دعای فرج, دعای هفتم صحیفه سجادیه

این روزها با هر شخصی که صحبت می کنی محال است از تو نگوید. تو با خود چه داری که همه ایران نه همه دنیا را درگیر خود کردی؟
درست است که جان چندین هزار نفر را در دنیا گرفتی اما بی انصافی است اگر از تو به خاطر کارهای مثبتی که انجام داده ایی تشکر نکنم:
-از تو تشکر میکنم به خاطر اینکه؛ از مرگ انسان هایی که هر روز جانشان را می گیری دیگر بی تفاوت نیستم بلکه به این فکر میکنم که تو به من هم نزدیکی. اینجاست که به خدا نزدیک تر شدم و هر روز با خود گفتم استغفرالله

انقلاب مظاهر مهدویت را احیاء کرد
حجت الاسلام «محمدصادق کفیل» در تشریح خدمات متقابل مهدویت و انقلاب، با اشاره به اینکه هدف از تشکیل انقلاب اسلامی زمینه سازی برای ظهور است، اظهار کرد: اصل انقلاب برای زمینه سازی ظهور امام زمان(عج) بوده است لذا باید هر حرکت و برنامه ای در انقلاب در راستای این هدف باشد پس برای ارزیابی دستاوردهای انقلاب باید بررسی کنیم که در این راستا حرکتی داشته ایم یا خیر؟معاون فرهنگ، آموزش و پژوهش بنیاد فرهنگی مهدی موعود(عج
بارها وقتی دلم برای یکی از رفقایم تنگ می شد، اما نمی توانستم ببینمش چون یکی از ما کار داشت، یا وقتی دلم می خواست با او غذایی بخورم اما پول نداشتم یا شرایطش جور نبود، یا می خواستم با هم به حرم، جمکران یا مزار شهدای گمنام برویم اما فرصتش جور نمی شد، یا دوست داشتم با او به دعای کمیل میرزامحمدی بروم اما خسته بودم یا بهتر می دیدم که در کنار خانواده باشم، در این شرایط خودم را با یاد بهشت آرام می کردم؛ بهشتی که در آن هر که را بخواهم ببینم، می بینم. و دل
اثبات امامت حضرت مهدی (علیه السلام) 

آیا می‌دانید که: امامت در لغت به معنای پیشوایی و در اصطلاح، یعنی ریاست عامه در امور دین و دنیا، به نیابت از پیغمبر(ص)است. (آخرین امید داود الهامی ص 121)
آیا می‌دانید که: امامت حضرت مهدی (علیه السلام)به دو راه نص و معجزه ثابت شده است.
آیا می‌دانید که: نمونه هایی از نص را می توان در جلد دوم کتاب کمال الدین، صفحات،376، 381 و 409 ملاحظه کرد.
آیا می‌دانید که: درکتاب کفایة الاثر فی النص علی الائمة الاثنی عشر تألیف شیخ
سلام
عید قشنگ ولایت بر همگی عزیزان مبارک.
دیشب حاجی هامون اومدن شکر خدا... قرار بود ساعت دو و نیم عصری پروازشون بشینه، پنج و نیم نشست! در نتیجه از صبح  هیچ مدله فرصت نکردم برم حرم یا جمکران، برای عرض ادب :(
این چند روز هم کلا به پاکسازی و مرتب کردن خونه گذشت، فقط بچه ها یه سری اریگامی درست کردن بردن حرم به بچه ها هدیه دادن. و ما در خانه مهمون سفره ی آقا امیرالمومنین علیه السلام بودیم. 
شکر خدا این ایام بسلامتی گذشت و بچه ها رو به مادر پدرشون تحویل
بسم الله الرحمن الرحیم
به فضل الهی مسجد جمکران شهر مبارک قم در روز یک شنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۸ از ساعت ۹ صبح میزبان نشست تخصصی تبیین نظریه آموزش و پرورش آینده است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نقشه راه در این نشست تخصصی، محورهای پنج گانه این نظریه شاملِ: ۱- بررسی معایب آموزش و پرورش فعلی در سه محور اهداف، محتوا و روش ۲- بررسی و تبیین ویژگی های سه گانه آموزش و پرورش آینده در سه محور اهداف، محتوا و روش، ۳- تمرکز بر مسئله ارتقای ظرفیت های اولیه انسانی؛ ب
محمد بن حسن(ع) (متولد ۲۵۵ق)، مشهور به ،  و ، دوازدهمین و آخرین امام شیعیان امامی است که امامتش پس از شهادت امام عسکری(ع) در سال ۲۶۰ هجری آغاز شد و تا پس از ظهور او در آخرالزمانادامه خواهد داشت. به باور شیعیان، او همان مهدی موعوداست، که پس از یک دوران طولانی غیبت، ظهور خواهد کرد.

بر اساس منابع شیعی، تولد امام زمان مخفی بود و جز چند تن ازیاران خاص امام حسن عسکری(ع)، کسی او را ندید از این رو پس از شهادت امام حسن عسکری(ع)، برخی از شیعیان د
 قرار بود تشییه پیکر مطهرحاج قاسم ساعت دو بعد از ظهر شروع شود. مسیر تشییع در قم مقدس، از حرم کریمه ی آل الله تا مسجد مقدس جمکران، یعنی طول 6 کیلومتری بزرگراه پیامبر اعظم بود. توفیقی شد بعد از نماز ظهر از ساعت یک در ابتدای بزرگراه حاضر بودیم. میدان معلم مملو از جمعیت بود و به سختی خود را به محیطی که بتوان راحت نفس کشید و خانواده راحت باشند رسیدیم. جمعیت همه سر پا منتظر پیکر مطهر بودند. باورتان نمی شود کما اینکه برای خودم هم باور کردنی نبود، این ج
مسجدیون رسانه ای است که در جهت ارتقای سطح علمی و مهارت های مورد نیاز برای فعالیت در فضای مجازی و مقابله با دشمن در جنگ نرم نیاز است را در اختیار شما قرار میدهد.
علاوه بر این مطالب سیاسی ، فرهنگی ، اعتقادی و ... را پوشش میدهد و سعی میکند در این فضا روشنگری کند.

از فعالیت های دیگر مسجدیون میتوان به مواردی از جمله معرفی نرم افزارها و سایتها و کانالهای مفید و حرفه ای در زمینه مذهبی اشاره کرد. ما تمام تلاشمان را میکنیم تا از تولید کنندگان آثار در زم

شب است و سرما و خستگی و گاه بی نظمی. اما جمعیت انگار از دل زمین می جوشد و فوران می کند.
زلزله که می آید مردم بیرون می ریزند برای آن که در امان بمانند. این بار مردم ساعت هاست که از خانه بیرون زده و آواره بیابان های اطراف جمکران شده اند، از سوز سخت سرما در امان نیستند، راحتی و آسایش را رها ساخته و سر پا ایستاده اند در استقبال از پیکر سوخته قهرمانی که بک عمر به پایشان ایستاد و اسوه عزت و غیرتشان بود.
قم امروز رنگ قیام داشت. فریادها نغمه انتقام بود.
#از­­_میان_نامه_­های_عاشقانه

سلام
یادم می­‌آید بچه که بودیم بین بچه‌­­های مدرسه باب بود اگر کسی می ‌رود جمکران یا اصلا خودمان را اردو بردند قم و جمکران، برای امام زمان نامه بنویسند. مثلا آرزو­هایشان را، خواسته­ هایشان را... بعد آن نامه را بیندازند در چاهی که آنجا بود. هیچ وقت آن چاه را ندیدم. غالبا هم روشنفکر بازی درمی‌آوردم و می‌گفتم : «این چه خرافاتی است؟ خوب درست بنشین و دعا کن.» حالا مدتی است نمی ­دانم اسم این باورها خرافه است یا نه. آن
زیباترین عید، زیباترین جشن : روایت زیباترین عید مسلمانان وماجرای برپایی جشنی زیبا

زیباترین عید، زیباترین جشن : سیدمحمد مهاجرانی، نشر جمکران
معرفی:
بچرخان، بچرخانکتاب را می‌گویمبله درست حدس زدید این کتاب دو داستان دارد و دو جلد و از دو طرف خوانده می‌شودداستان زیباترین عید روایتگری روز عید غدیر خم است.و زیباترین جشن داستان برپایی جشن در محله توسط بچه هاست که با فراز و نشیب های جالبی رو به روست…این کتاب با قطع بزرگ و تصویرگری انیمیشنی و ز

خرمالوها را به گنجشک ها بفروش: ماجرای خواستگارهای دختر داستان دنبال کردنیست

خرمالوها را به گنجشک ها بفروشنویسنده: محمد حنیفانتشارات جمکران
خلاصه:
ماجرای دختری به نام ریحانه که ۴ خواستگار سمج همزمان دارد. او خودش در ابتدا یکی از آنها را می پسندد ولی بعد متوجه می شود یکی دیگرشان که نامش امیریل است از همه بهتر است ولی پدر خانواده پسرعمه ریحانه را قبول می کند و ریحانه به خاطر بیماری قلبی پدر کوتاه می آید و تن به ازدواج می دهد و بعد با خیانت
بسم اللّٰه الرحمن الرحیم 
دیشب به جلسه دیر رسیدم ، و متاسفانه قسمتی از مباحث که مطرح شده بود رو از دست دادم . ولی میتونم بگم جلسه با برکتی بود !
جناب سید عبدالکریم حسینی ، از این میگفتن که چطور از مسیری که ما رو به سمت ولی عصر (عج) هدایت میکنه به بیراهه کشیده نشیم . و از کلید واژه ی #نماد_مهدوی استفاده کردن ؛ تابلو هایی که باعث بشن از یاد امام عصر (عج) غافل نشیم ‌و همواره به مسیری که باید و شاید هدایت شیم . 
برای نماد مهدوی ساختن باید از محیط پیرامو
امام زمان علیه السلام (از مجموعه ۱۴ معصوم)
پدیدآور: زهرا عبدی
ناشر: جمکران
تعداد صفحه: ۲۳
یکی از دغدغه‌های والدینی که دوست‌دارند فرزندانی با ایمان داشته‌ باشند، آشنا کردن کودکان با معصومین علیهم السلام است.
در این کتاب سعی شده است به مباحثی نظیر چگونگی ولادت امام زمان علیه السلام؛ معرفی مادر ایشان و ویژگی‌های شخصیتی آن بانو؛ دوران کودکی امام زمان علیه السلام در نزد پدر بزرگوارشان امام حسن عسکری؛ چگونگی رسیدن به مقام امامت در زمان کودکی؛
هوالرئوف الرحیم
شبهای عالی ای رو سپری کردیم.
دلم می خواست رضوان بهش خوش بگذره و وقتی دیشب وارد محوطه شدیم و جیغ کشید:
" آخخخخخ جوووووون"
فهمیدم، اینطور بوده.
رضا خیلی خوب همراهی کرد. خیلی خوش اخلاق. خیلی دعاش کردم.
فسقلک خیلی راحت بود و مشکلی نداشت و با همه وضعیتی می ساخت. صدا گرما مردم. به لطف خود امام حسین علیه السلام.
الحمدلله امروز هم مثل چند سال اخیر، رفتم زیارت ناحیه. مثل اولین باری که رفته بودم جمکران، البته اون موقع مجرد بودم و حالا دوتا
به نام خالق بی‌همتا
#مجالس+
#دیوارنوشت
خبر آمد خبری در راه است
سرخوش آن دل که از آن آگاه است
شاید این جمعه بیاید شاید
پرده از چهره گشاید شاید
دست افشان پای کوبان می‌روم
بر در سلطان خوبان می‌روم
می‌روم بار دگر مستم کند
بی‌سروبی‌پا و بی‌دستم کند
می‌روم کز خویشتن بیرون شوم
در پی لیلا رخی مجنون شوم
هر که نشناسد امام خویش را
برکه بسپارد زمام خویش را
با همه لحن خوش‌آوایی‌ام
در به در کوچه تنهاییم
ای دو سه کوچه ز ما دورتر
نغمه تو از همه پرشورتر
ک

چند روز قبل از نیمه شعبان سال 98 خبر برگزاری یک ایستگاه سنجش سلامت در مسیر جمکران توسط نظام پرستاری و یک
سری از بچه های دانشگاه نظرم رو جلب کرد..
تجربه ی شرکت در این ایستگاه ها رو داشتم و حالا با اعتماد به نفس و مهارت بیشتری میتوانستم بار دیگر تجربه کنم.
تفاوتی که با ایستگاه های قبلی داشت این بود که یه واحد تزریقات و پانسمان هم اضافه شده بود.
ادامه مطلب
آواز بچه آتش نویسنده: اکبرصحرایی انتشارات جمکران

آواز بچه آتش : رمانی ناب درباره حوادثی مهم در اطراف شیراز، بعیده مثلش را خوانده باشی

بریده کتاب(۱):
_اون پسرک موتورسوار کی بوده منتظرت؟_ نمی شناسم آقا چرا واسه اون خودت رو به آّب و آتیش زدی و فراریش دادی؟آقا گفتم دست خودم نیست، دیدم چار، پنج تا آدم ریختند روی یه نوجوون و کتکش می زنن، منم رفتم جلو و از چنگشون درآوردم . بدکاری کردم؟_نه! اتفاقا کار عاقلانه ای کردی!_البته همینطوری رو بی عقلی رفتم

اردیبهشتی که تو باشی ابتدایش
در پیش چشم عاشقان،"مهدی‌بهشت" است ...*

چهار عنوان کتاب پیشنهادی نهاد کتابخانه های عمومی کشور برای مطالعه در اردیبهشت ماه:
دو امام مجاهد: امام حسن و امام حسین (علیهم السلام)/ تالیف رهبر معظم انقلاب/ انتشارات انقلاب اسلامی
روزهای بی آینه: خاطرات همسر آزاده شهید حسین لشکری/به قلم گلستان جعفریان/ انتشارات سوره مهر
شعر پارسی/محمدکاظم کاظمی/ انتشارات سپیده باوران
امام زمان/ زهرا عبدی/ انتشارات کتاب جمکران

* شعر از
حضرت آیت الله مجتهدی تهرانی (رحمه الله علیه )
یک روزدرایام تحصیل درنجف اشرف ،پس ازاقامه نماز،پشت سرآیت الله مدنی دیدم که ایشان شدیدا گریه می کنندوشانه هایشان تکان می خورد.رفتم پیش آقای مدنی وگفتم :ببخشیداتفاقی افتاده که این طورشما به گریه افتاده اید؟ایشان فرمودند:یک لحظه امام زمان (عجل الله تعالی فرجه الشریف)رادیدم که به پشت من اشاره فرمودند:آقای مدنی نگاه کن شیعیان من بعدازنماز،سریع می رونددنبال کارخودشان وهیچکدام برای فرج من دعانمی کن

نخل و نارنجنویسنده: وحید یامین پورانتشارات جمکران
بریده کتاب:
سید محمد طباطبایی در تمام مدت چشم در چشم مرتضی سکوت کرده بود مرتضی آرام وبا قدم های کوتاه جلو آمد و به موازات پدرش، مقابل استاد ایستاد، سید محمد به چهره جوان ومصمم مرتضی نگاه و رو به ملا محمد امین گفت: «این جوان نبوغ ذاتی دارد. پیشانی بلند است و رو سپید. او را به صاحب این قبه بسپارید و بروید» …
بریده کتاب(۲):
پدر دربین الحرمین فرزندش را برای آخرین بار در آغوش گرفت و همان طور که استا
خاطره قرص نیرو زا
خاطره : قرص نیرو زا !!!

خاطره تدبیر خدا و قرص نیرو زا !!!
چند روزی که به صورت داوطلبانه و جهادی در نمایشگاه کتابی که آن موقع در جمکران کار می کردیم برایم خیلی جالب بود، آخر در خانه اگر یک دهم این مقدار کار کنم خسته می شوم و نیاز به استراحت دارم.اما نمی دانم نیروی غیبی ما را تامین می کرد یا شاید در خانه ارباب جو زده شده بودم که این مقدار می توانستم تلاش کنم.آقا جان ممنون از توانایی جسمی که در آن چند روز به من عنایت کردید.
پسر ۶ ساله
برای دریافت دریافت این کتاب ها با کارت عضویت به کتابخانه عمومی آیت الله اراکی مراجعه بفرمایید.
                                                                                                                                     رنجبران

ردیف
عنوان
ناشر

1
8 قصه از امام جواد (ع)
قدیانی

2
ابوالفضل نهضت رضوی
شاهچراغ

3
امام رضا (ع)
جمکران

4
با کبوترهای گنبد
به نشر

5
در عصمت
زائر

6
درختی که بال درآورد
بوستان کتاب

7
راز آن بوی شگفت
به نشر

8
سیره تقوی
به نشر

9
فاطمه و فاطمه
سفر حج با چشمان آبی یک دختر
سفر حج با چشمان آبی یک دختر، در این رمان دخترانه از (مریم بصیری) همراه 

با (ماهی) می‌شوی و از زاویه آبیِ چشمانش، به سفر حج می‌روی.
دختری مستقل و یک‌دنده که حالا به نیت پایان‌نامه‌اش، برای عکاسی بار سفر بسته.

ایران حج: زمانی‌ که جدا می‌شوی از خودت، از تعلقاتت؛ آنجاست که خدا آغوش گشاده
و با تمام وجود پذیرای توست. باز آ هر آن‌ چه هستی باز آ… و تو می‌ مانی و بُهت
و حیرتی که مدام در خونت تزریق می‌شود. تو می‌ مانی
و ا

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها